Győrben születtem, 1976. október 28-án
Házasságkötés: 2004. december 11.
Végzettségem: 1995-2000 Szarvas, Autonóm Művészeti Kar, 10 félév, képgrafika szak
Munkahelyeim
• 1994–2000 (nyaranta) H+H Grafikai Stúdió, Győr
• 2001-2002 AND Grafikai Stúdió, Budapest
• 2002-től szabadfoglalkozású vagyok
Tagságok
• Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete
• Magyar Szobrász Társaság
• Altamira Egyesület
• Magyar Grafikusművészek Szövetsége
Megjelent / közgyűjteményben szereplő munkáim
• Három őslényszobor a Magyar Természettudományi Múzeum gyűjteményében
• Tíz illusztrált mesekönyv, Kossuth Kiadó, 2008 és 2011 között: magyar, székely, cigány, görög, német,
kelta, afrikai, japán, zsidó, illetve karácsonyi mesék.
• Hat csillagkép-ábrázolás az MTA Konkoly Thege Miklós Csillagászati Kutatóintézet főépületében
Díjak, elismerések
• A Magyar Grafikusművészek Szövetségének díja, Salgótarjáni grafikai triennálé, 2016
Hét éve dolgozom J. L. Borges Képzelt lények könyve című könyvének illusztrációin; ezek a képek A4 méretű ceruzarajzok grafit +1 szín alkalmazásával. Az egyes rajzok egy-két hét alatt készülnek el, és jónéhányat újra meg újra megrajzolok, ahogy maga a készülő sorozat is eltagadhatatlanul alakítja önmagát.
Jártas vagyok ezen kívül a tus-, akvarell-, olaj- és temperatechnikában, és rendelkezem a számítógépes grafikai munkákhoz és kiadványtervezéshez szükséges alapismeretekkel.
Munkámban törekszem a leghagyományosabb értelemben vett ábrázolásra; a látattó részletességre és a technikai tisztaságra. A ma szokásosnál talán többre értékelem a rajztudást, a manuális-technikai felkészültséget és az anatómiai, geometriai, színtani ismereteket. A szemem előtt lebegő példák: Albrecht Dürer, Hans Holbein, Giovanni Battista Piranesi, Jan van Eyck, Ivan Bilibin, Zdeněk Burian és akadnak még…
A tíz mesekönyv illusztrálásakor újfajta örömöt jelentett, hogy tanulmányoznom kellett az egyes népek, tájak viseletét, valamelyest megismernem a tárgykultúrájukat, színvilágukat. Izgalmas volt, hogy addigi, és azóta készített munkáim visszafogottságával szemben sok színt kellett használnom, hiszen a műfaj és a téma is ezt követelte meg.
Foglalkozom szobrászattal is. Dr. Kordos László professzor irányításával tudományos hitelességű őslényrekonstrukciókat készítek színezett méhviaszból. Ezek igen aprólékos, ennélfogva rendkívül időigényes munkák; volt, amelyik hónapokig készült. Az eddig befejezett 35–40 szobor mérete 20 és 120 centiméter között van. (Három viasszobrom a Magyar Természettudományi Múzeum állandó kiállításán látható, több darab magángyűjteményekbe került, ahogy egyes rajzaim, rézkarcaim is.)
Másik kedvelt anyagom a papírmasé. Ebből nagyobb méretű, valamivel kevésbé részletgazdag plasztikák készülnek; elsősorban a Borges-illusztrációk térbeli megismétlései, de ezek között is akadnak kihalt és ma élő állatok is.