Szerző(k)/Szerkesztő(k):
Andrea Ferencz, Ferencz Andrea, Wéber György, György Wéber, József Sándor, Sándor JózsefOldalszám: 528
Kiadás éve: 2015
ISBN: 9789633310908
Méret: A4
Kötés: Keménytáblás, strukturált fólia
Nyelvek: magyar
Kiadó: Semmelweis Kiadó és Multimédia Stúdió
Impresszum
Leírás:
A könyvbemutató: http://semmelweis.hu/hirek/2015/11/24/uj-atfogo-sebeszeti-mutettan-tankonyv-jelent-meg/
Több mint 2000 fotóval és grafikával illusztrált Műtéttan egyetemi tankönyv hiánypótló az egyetemi oktatás és továbbképzés területén egyaránt. Általános orvosoknak, sebészeknek, állatorvosoknak, fogorvosoknak-szájsebészeknek, szakápolóknak, kísérleti állatokkal foglalkozóknak - és természetesen alapkövetelményként minden orvostanhallgatónak. Alább olvasható a könyv lektorainak ajánlása...
„Különösen értékes könyvet tarthat kezében az olvasó, hiszen a sebészeti témájú tankönyvek nem foglalkoznak ilyen részletességgel, azokkal a technika részletekkel, ami az általános orvos számára – legalábbis orvosi műveltség szintjén – kötelező. A könyv korszerű és modern, már a jövő sebészetével is olyan magas szinten foglalkozik, hogy még a tapasztalt sebészek számára is érdeklődésre tarthat számot. Összefoglalja a legújabb technikákat és technológiákat is, így 'időben' felhívja az ifjú orvostanhallgatók figyelmét az újdonságokra és iránymutatást ad a kutatási lehetőségek felé.” (Dr. Perner Ferenc DSc, egyetemi tanár, Semmelweis Egyetem)
„A könyv hiánypótló, melyet az egyetemi hallgatók mellett hasznosan forgathatnak a rezidensek és a műtő dolgozói is. Számos információ még a lektornak is új volt. A munka amellett, hogy sok, érdekes orvostörténeti ismerettel látja el az olvasót, betekintést ad a sebészet legmodernebb területeibe is. Színvonalas munka, igazi oktatásra írt tankönyv.” (Dr. Horváth Őrs Péter DSc, egyetemi tanár, Pécsi Tudományegyetem)
„A Műtéttan könyv a humán medicinán túl olyan tudományterületek művelői számára is érdeklődésre tart számot, mint a biológia vagy az állatorvos-tudomány. A könyv erénye, hogy a sebészi szakma fejlődését kiterjedt történelmi összefüggéseiben mutatja be, ami jól jelzi az egyetemes kultúra és az orvostudomány szoros egymásra hatását. A nagyszámú és színes képanyag közel hozza egymáshoz az elméleti alapokat és a mindennapok gyakorlatát. A laborállat-tudománnyal foglalkozó fejezetek minden állatkísérletes kutatás iránt érdeklődő kolléga számára biztos kiindulási alapot jelentenek.” (Dr. Sótonyi Péter DSc, egyetemi tanár, Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kar)