Dr. Donáth Tibor egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Karán annak megalapítása - 1955 - óta az Anatómia-, Szövet- és Fejlõdéstan címû kétéves kötelezõ tárgy elõadója 1996-ig, majd mint professor emeritus azóta is aktívan vesz részt az elõadásokban.
Szerző ars poeticája: az anatómiai ismeretek a magas szintû klinikai munka fõ biztosítéka. A mi feladatunk, hogy az emberi test felépítésének megismertetéséhez a kezdõ orvostanhallgatókat nemcsak a természettudomány, hanem az egyetemes kultúra és mûvészet minden fegyverével motiváljuk és ezzel egyben részt vállaljunk egy humán értékekben gondolkodó jövõ orvosnemzedék nevelésében.
Donáth Tibor 1926. november 13-án született Budapesten. Középiskolai tanulmányait a Zrínyi Miklós Gimnáziumban végezte, az egyetemi diplomát pedig 1950-ben a Pázmány Péter Tudományegyetem Orvosi Karán szerezte meg. A végzést követõen az egyetem I. sz. Anatómiai Intézetében kapott állást, ahol 1957-ben egyetemi docensi címet szerzett. 1961 és 1963 között megbízott tanszékvezetõként irányította az intézetet, 1963-tól Szentágothai professzor mellett mint igazgatóhelyettes dolgozott az intézetben. 1964-ben megszerezte az orvostudomány kandidátusa címet, majd 1969-ben 43 évesen megkapta professzori kinevezését, és „mellékesen” megszerezte az ELTE Bölcsészettudományi Kar diplomáját is. 1969 és 1972 között a Fogorvos-tudományi Kar dékánhelyettese, 1972 és 1991 között a kar Oktatási Bizottságának elnöke, az 1991-96-ig terjedõ idõszakban pedig a Fogorvoskari Tanulmányi Bizottság elnöke. 1996-ban Professor Emeritus. Donáth professzor tudományos tevékenységében a központi és perifériás idegrendszer katecholamin mechanizmusának kutatása képezte a fõ irányvonalat, de mindvégig foglalkoztatták a felsõoktatás szervezési kérdései, illetve az anatómiai terminológia egységesítése. Tudományos karrierjét 165 publikáció, 650 ezer példányban eladott 16 könyv, hét könyvfejezet, két egyetemi jegyzet, valamint több mint másfélszáz tudományos elõadás fémjelzi.