Érzelmekre fókuszáló CSALÁDTERÁPIA – A kapcsolódás helyreállítása és a rugalmasság támogatása
Szerző(k)/Szerkesztő(k):
Gail Palmer, George Faller, James L. Furrow, Lisa Palmer-Olsen, Susan M. JohnsonOldalszám: 430
Kiadás éve: 2021
ISBN: 9786155981364
Méret: B/5
Kötés: Kartonált
Nyelvek: magyar
Kiadó: Oriold és Társai
Leírás:
Az érzelmekre fókuszáló párterápia gyakorlata
A kapcsolat megteremtése
Susan M. Johnson
„Ez a kiváló könyv erőteljes hatást gyakorolt párterápiás munkámra. Nagyon jól követhető a bemutatott irányzat elméleti hátterének leírása, és az elmélethez kapcsolódó beavatkozások sorozata. A kötődési kapcsolatok és az érzelmek középpontba állítása a párkapcsolatok lényegét világítja meg. Ezt érzik azok a párok is, akikkel ebben a szellemben dolgozhatok. A könyvet nem csak a párterapeuták hasznosíthatják, hanem mindazok, akik többet szeretnének megtudni a párkapcsolatok alapvető működéséről.”
Dr. Barát Katalin
pszichiáter, kiképző család-pszichoterapeuta,
a Magyar Családterápiás Egyesület elnökségi tagja, Tanulmányi Bizottságának vezetője
„Több mint tíz éve dolgozom az Érzelmekre Fókuszáló Párterápia módszerével a klinikai praxisomban. A sors úgy hozta, hogy szakmai életem az Egyesült Államokban, New York városában teljesedett ki, noha gyermekként még Magyarországon éltem, magyarul kezdtem érezni, érzésekről beszélni. Szerencsére az érzések univerzálisak, és az emberi kapcsolatainkat meghatározó motivációink, kötődési, kapcsolódási szükségleteink, vágyaink is azok. Kultúráktól, nyelvtől függetlenül, embervoltunkból fakadóan mindnyájan folyamatosan keressük – a bölcsőtől a sírig, ahogy Sue Johnson szokta mondani – azokat az emberi kapcsolatokat, ahol biztonságban érezhetjük magunkat, ahova jó megérkezni, és ahonnan jó elindulni az élet dolgainak izgalmas felfedezésére. Szívből kívánom, hogy ennek a könyvnek az olvasása is egy ilyen izgalmas felfedezés legyen mindazon magyar szakemberek számára, akik végre magyarul is kézbe vehetik ezt a módszertani kézikönyvet, melynek szemlélete – joggal állíthatjuk – az elmúlt évtizedekben forradalmasította a párterápia gyakorlatát Észak-Amerikában.”
Judith Kellner
pszichoterapeuta, ICEEFT akkreditált EFT-terapeuta és szupervizor,
a New York-i EFT Központ (NYCEFT) alapítója,
a New York University Szociális Munka Fakultásának egyetemi adjunktusa
„A hazai párterápiás gyakorlatra több módszer integrálása jellemző. Jó szívvel ajánlom ezt a könyvet mindazoknak, akik szívesen bővítik terápiás eszköztárukat egy olyan szemlélet intervencióival, amely több mint 30 éves múltjával kiállta az idők próbáját, és amelynek hatékonyságát számos igényesen megtervezett kutatás bizonyítja. Számomra különösen is megragadó volt az az emberkép, amely ebben a könyvben az érzelmekre fókuszáló párterápia gyakorlatának és elméleti hátterének bemutatása mögött kirajzolódott. Annak az embernek a képe, aki felismeri sebezhetőségét, sérülékeny voltát, bátran meri gyakorolni az »egymásra támaszkodás művészetét«, és nem akar elkülönülten, másoktól izoláltan élni. Bízom benne, hogy a magyar fordítás révén, az elkötelezett hazai család- és párterapeuták közreműködésével számos magyar család élhet majd kiegyensúlyozottabb, boldogabb életet.”
Dr. Török Szabolcs
pszichoterapeuta, családterapeuta,
a Semmelweis Egyetem Családtudományi és Családterápiás Mesterképzési Szakának szakfelelőse,
az Érzelmekre Fókuszáló Család- és Párterápiás Alapítvány kuratóriumának elnöke
Dr. Sue Johnson az érzelmekre fókuszáló párterápia egyik megalkotója és legjelentősebb képviselője. Az Ottawa Egyetem pszichológiaprofesszora, valamint az Ottawai Pár- és Családterápiás Intézet igazgatója. A Journal of Marital and Family Therapy szerkesztőbizottságának tagja. Az Amerikai Házasság- és Családterápiás Szövetség kitüntetett tagja. A felnőtt kötődés és az érzelmek pszichoterápiában betöltött szerepével foglalkozó képzéseinek és előadásainak köszönhetően a párterápiás elmélet és gyakorlat nemzetközi szinten elismert szakértője. Férjével és két gyermekével Ottawában él, ahol pszichoterápiás praxisa van.