Szerző(k)/Szerkesztő(k):
Kispélyi Barbara(dr.), Hermann Péter(dr.)Oldalszám: 1336
ISBN: 978-963-331-563-7
Nyelvek: magyar
Fileméret (pdf): 93 MB
Kiadó: Semmelweis Kiadó
Impresszum
Leírás:
A FOGÁSZATI TRILÓGIA harmadik kötete KÉT KÖTETBEN (elsőnek elkészült: Kivovics Péter, Kóbor András, Hermann Péter: Fogpótlástani anyagtan és odontotechnológia, másodikként: Szentpétery András, Hermann Péter: Gnatológia)
A Fogpótlástani Klinika oktatógárdájának és néhány felkért jeles szakembernek közös szellemi terméke ez a tankönyv, mely a Semmelweis Kiadó gondozásában készült el. A könyv szerkesztői, szerzői igyekeztek a sokszempontú szakmai-didaktikai követelményeknek megfelelni annak reményében, hogy ne csak kielégítsék a fogorvostan-hallgatók, szakorvosjelöltek és tapasztalt szakemberek igényeit, hanem fel is keltsék érdeklődésüket a fogpótlástan iránt.
„Az elhatározás, egy új könyv megírásának szándéka, már jó néhány éve megszületett, a szakmai koncepció hosszú beszélgetések, viták során folyamatosan érlelődött. A Fogpótlástani Klinika oktatógárdájának és néhány felkért jeles szakembernek közös szellemi terméke ez a mű, mely a Semmelweis Kiadó gondozásában készült el. A könyv sokszerzős alkotás, tükrözi a Klinika háromnegyed százados oktató, gyógyító, tudományos tevékenységének sokszínűségét, iskolateremtő törekvéseit. Építkezik az évtizedes tapasztalatokból, a hazai és a nemzetközi szakirodalomból, összefoglalja mintegy tárházat létrehozva, azokat a szakmai ismereteket, melyek nélkülözhetetlenek a graduális és a posztgraduális képzésben és a többszintű betegellátásban.
Tankönyv vagy kézikönyv (?), az egyetemi oktatók örök dilemmája, melynek a feloldása az alkotó munka egyik legnehezebb, de egyben legizgalmasabb feladata. Fogorvostan-hallgatók, szakorvosjelöltek és tapasztalt szakemberek igényeinek és elvárásainak kell eleget tenni, miközben a fogorvostudomány elképesztő gyorsasággal és dinamizmussal fejlődik. Gondoljunk csak az új anyagok, technológiák – gyakran alig követhető – megjelenésére, a hatalmas gyártói-kereskedői választékra, kínálatra és a felfokozott marketingtevékenységre. Követni kell a tudomány diktálta orvosi-biológiai szemléletváltozást, a protetikai prevenció folyamatosan bővülő lehetőségeit. Általános napi gyakorlattá válik a minimálinvazív technikák alkalmazása, az implantológia, az esztétikai fogpótlások készítése és a digitális fogászat megjelenése már a jövőt vetíti előre a jelenben.
Mindezek mellett a terjedelmi korlátokat is figyelembe véve, részletesen kell foglalkozni a hagyományos fogpótlásokkal, terápiás eszközökkel, melyeket a mindennapi gyógyítómunka során széles körben és nagy gyakorisággal készítenek a fogorvosok.
A könyv szerkesztői, szerzői igyekeztek a sokszempontú szakmai-didaktikai követelményeknek megfelelni annak reményében, hogy ne csak kielégítsék az olvasók igényeit, hanem fel is keltsék érdeklődésüket a fogpótlástan iránt.
A mű elkészült, de az alkotók nem pihenhetnek, mert a fogorvostudomány fejlődésének üteme egyre nő, és ami ma korszerű, az holnap már elavultnak tekinthető. (a szerzők)
1. KÖTET:
I. Általános protetikai ismeretek
II. Foghiányok ellátása – Rögzített fogpótlások
III. Foghiányok ellátása – Részleges lemezes fogpótlások
2. KÖTET:
IV. Teljes foghiányok, teljes fogpótlások
V. Implantációs protetika
VI. Helyreállító protetika
VII. Speciális kezelést igénylõ páciensek fogászati ellátása
VIII. Digitális fogpótlástan
IX. Rögzített és kivehetõ fogpótlások sérülései és javításuk lehetõségei
X. Glosszárium